Belçika Makamlarından temin edilen orjinal belgelerin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde işleme tabi tutulabilmeleri için, Temsilciliğimizde Konsolosluk Bölümü tarafından aslına uygun olduğuna dair tasdik edilmesi gerekmektedir.

Tasdik işlemlerine ilişkin detaylı bilgiler aşağıdaki linklerden temin edilebilmektedir.

Önemli Not

Vatandaşlarımızın pasaport veya kimlik kartları ile birlikte şahsen başvurmaları üzerine vekaletname, muvafakatname, tereke ataması veya feshi gibi belgelerde yalnız imza tasdiği yapılmaktadır. Bu tip belgelerin önceden hazırlanıp getirilmesi gerekmektedir.
Yukarıda belirtilen tasdik işlemlerinin yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın Temsilciliğimize ulaşım zorlukları var ise bu tip belge veya evraklarının Belçika Sınırları içerisinde faaliyet gösteren herhangi bir Noter veya Avukat veya ilgili makam tarafından onaylanıp mühürlendikten sonra müracaatçının Kimlik Kartı veya Pasaport kopyası ile birlikte Temsilcilik adresine posta yolu ile gönderilmesi halinde Tasdik işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Posta yolu ile gönderilen tasdik işlemlerinde ücret sadece havale yoluyla kabul edilmektedir.